Haluk Veli Doğan

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Haluk Veli Doğan, 5 Mayıs 1978 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 1996 yılında Mersin Toros Koleji’nden, 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Lisans eğitimi süresince birçok şirkette satış, pazarlama, lojistik departmanlarında staj yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli şirketlerde profesyonel olarak çalışıp deneyim kazandı. 2003 ve 2005 yılları arasına ailenin grup şirketlerinden Olbios Marina Resort Hotel’de Satın Alma Müdürü olarak görev alan Haluk Veli Doğan, 2005 yılı itibariyle Opat Otomotiv’de Genel Müdür olarak iş hayatında devam etti. 2010 yılından bugüne ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir.Girişimci bir iş adamı olarak teknoloji, sanayi ve enerji alanlarında yatırımlar yaparak, girişimcilik ve iş meleği projelerinde yer aldı. Melek yatırımcı olarak da bir çok kuruluşa destek vermeyi sürdürmektedir.

Sosyal açıdan bakıldığında ise bir çok Sivil Toplum Kuruluşu ve derneğin yönetim kurulunda yer alarak, bazılarında yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Menü