Sosyal Sorumluluk

ALDO Grup,  “kurumsal sosyal sorumluluk” anlayışıyla ve Grup bünyesinde oluşturduğu ‘Aldo Grup Gönüllüler Ekibi’ ile çevre, sağlık, eğitim, kadın ve çocuk hakları gibi konularda örnek çalışmalar yapmaktadır.

Eğitim Bursu

Toplumun her alanında dönüşüm yaratacak en önemli yatırımın eğitim olduğunun bilinciyle ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla ‘Eğitim Destek Bursu’ veriyoruz.

Sevgi Evleri Ziyaretleri ve Piknik Organizasyonu

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Sevgi Evleri ziyaretlerinde çocuklarımızın belirlenen ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarımızı Olbios Marina Resort Hotel’de ağırlıyor, gün boyu etkinlikler düzenliyoruz.

Kadın Üreticilere Destek

Kurum içi özel günlerimizde çalışanlarımıza sunacağımız hediyeleri, kadın üreticilerden tedarik etmeye çalışıyoruz. Hem bölgesel hem de ulusal kadın kooperatiflerinin ürünlerini alarak, kadınlara destek oluyoruz.

Çevre Koruma ve Ağaçlandırma

Kurum içinde kullandığımız tüm atıkları geri dönüşüme kazandırıyor, enerji tüketimimizi en aza indirmek için önlemler alıyoruz. Opat Otomotiv çatı güneş enerjisi santrali ile elektriğimizin bir kısmını karşılıyoruz.

Ayrıca Olbios Marina Resort Hotel, çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendirerek destekleyen, iklim değişikliğinin önlenmesi ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir eko-etiket olan “Yeşil Anahtar“ programının ödüllü üyesi olmaya devam ediyoruz.

Çevresel etkinlikler kapsamında belediyelerle birlikte çalışarak ağaçlandırma yapıyoruz.

LÖSEV Bağış ve Hematoloji Birimi Ziyareti

Özel günlerimizde çalışanlarımız adına LÖSEV’e bağış yapıyor ayrıca kurum içindeki panolarımızda bilgilendirici bağış kampanyalarını yayınlıyoruz. Yetkililerin izin verdiği kurallar çerçevesinde hematoloji çocuk birimini ziyaret ediyoruz.